Autor Wiadomość
Hanka
PostWysłany: Pon 5:14, 21 Sty 2008    Temat postu:

Właśnie skończyłam naukę, idelana pora "czwarta nad ranem..." Laughing jakbym zasnęła nad kartką szturchnijcie mnie please Very Happy
oberek
PostWysłany: Nie 15:34, 20 Sty 2008    Temat postu:

http://www.siliann.neostrada.pl/

to je dobre.wprawdzie nie nasz uniwersytet, ale dużo ciekawych streszczeń
oberek
PostWysłany: Nie 15:24, 20 Sty 2008    Temat postu:

http://yareth.webpark.pl/
na tej stronie to najberdziej podobają mi się przepisy na drinki, zwłaszcza z denaturatu...eh
Maqu
PostWysłany: Nie 12:30, 20 Sty 2008    Temat postu:

poprawilem Wink
Pomysł
PostWysłany: Nie 1:59, 20 Sty 2008    Temat postu:

taka drobna rada - zamiast wrzucac materialy na serwery (tak jak ja to zrobilem w imieniu AniaG) ktore z natury rzeczy dzialaja do chrzanu zalozcie sobie maila o nazwie np. socjologia1wroclaw@interia.pl haslo: socjolodzisci i tam wysylajcie wszystkie swoje materialy. Kazdy bedzie mial do nich wygodny dostep.
Ana
PostWysłany: Nie 1:45, 20 Sty 2008    Temat postu:

Bo jest zle skopiowany i nie bedzie działał, kopiujcie linki przez komende "copy link location"
buka
PostWysłany: Nie 1:12, 20 Sty 2008    Temat postu:

mi coś nie wchodzi ten link niestety
Maqu
PostWysłany: Nie 0:58, 20 Sty 2008    Temat postu:

http://www.rotax.pl/chomik_fusion/downloads.php?cat_id=18
teraz
Maqu
PostWysłany: Nie 0:57, 20 Sty 2008    Temat postu:

ale moge dac dopiero..
Maqu
PostWysłany: Nie 0:57, 20 Sty 2008    Temat postu:

z taka mala powtoreczka przed kolowa....
Maqu
PostWysłany: Nie 0:57, 20 Sty 2008    Temat postu:

tak... dalbym linka...
buka
PostWysłany: Nie 0:47, 20 Sty 2008    Temat postu:

z okazji, że zrobiło mi się trochę głupio, że tak tutaj wchodzę i sobie po cichu na was żeruję, zapodaję moje ubogie opracowanie tekstu Mertona "samospełniające się proroctwo" wg tych zagadnień z sylabusa. mam nadzieję, że zrozumiałe to to jest Wink


Interpretacja twierdzenia I. Thomasa „Jeśli ludzie definiują sytuacje jako rzeczywiste, to stają się one sytuacjami rzeczywistymi”
:
Ludzie reagują także na znaczenie, a nie tylko na obiektywne cechy sytuacji. Określone oczekiwania w stosunku do osób lub zdarzeń wpływają na zachowania innych, bądź nas samych, co powoduje spełnienie oczekiwań.

Analiza mechanizmu samospełniającego się proroctwa:
Samospełniające się proroctwo to fałszywa definicja sytuacji, wywołująca zachowania, które powodują, że początkowo nieprawdziwa koncepcja staje się koncepcją prawdziwą.
np. plotka o niewypłacalności banku spowodowała wyciąganie przez klientów złożonych w nim oszczędności, czego wynikiem była jego rzeczywista niewypłacalność (czarny czwartek 1932)
lub student przekonany, że obleje egzamin traci czas na zamartwianie się, nie uczy się i w rezultacie nie zdaje Wink

Relacja między przekonaniami społecznymi a rzeczywistością społeczną:
Merton przedstawia przykład fałszywej definicji sytuacji polegającej na uznaniu Murzynów za łamistrajków. Wykluczenie ich z ruchu związkowego pociągnęło za sobą szereg konsekwencji, które wręcz zmusiły Murzynów do pracowania w czasie strajku wbrew uchwałom strajkujących. W rzeczywistości Murzyni byli łamistrajkami tylko dlatego, że nie dopuszczono ich do związków zawodowych, a nie odwrotnie.

Trwałość przekonań społecznych:
Błędne koło samospełniającego się proroctwa można przerwać odrzucając pierwotną, błędną definicję sytuacji. Wtedy późniejszy bieg wydarzeń będzie stwarzał rzeczywistość według nowej, prawdziwej definicji sytuacji. Przekonania społeczne znikają jednak bardzo powoli, ich trwałość nie może zostać łatwo złamana po prostu przez głoszenie prawdy i kampanie oświatowe.

Grupowe kształtowanie wiedzy:
Ludzie są skłonni przesuwać granicę dzielącą grupę własną od grup obcych w zależności od sytuacji – np. amerykański Murzyn, będący dla większości Amerykanów członkiem grupy obcej, kiedy zwyciężył w boksie reprezentanta hitlerowskich Niemiec, to przez wielu Amerykanów został uznany za członka narodowej grupy własnej (więź narodowa pokonała uprzedzenia rasowe).

Postrzeganie członków grupy własnej i obcej:
„Cnoty grupy własnej stają się wadami grupy obcej” – np. osobie z grupy własnej pracującej do późna w nocy jesteśmy skłonni przypisać takie cechy jak pracowitość i wytrwałość, a osobie z grupy obcej (np. Japończykom lub Żydom) mentalność zwierząt roboczych i nieuczciwą rywalizację; inny przykład – osoba z grupy własnej jest oszczędna i wstrzemięźliwa, natomiast osoba z grupy obcej to skąpiec i sknera.
Gość
PostWysłany: Sob 23:06, 19 Sty 2008    Temat postu:

wyszukiwarka czyli google...
Gość
PostWysłany: Sob 23:05, 19 Sty 2008    Temat postu:

Przyznaję współpraca troszkę niezorganizowana, ale bardzo podoba mi się praca grupowa - czuje się duch wspólnoty Wink.

Ale ja nadal nie mogę się zalogować...nie lubicie mnie chyba Razz.

Słuchajcie, znalazłem fajne opracowanie WDSu, może się przydać nie tylko do koła, ale już do samego egzaminu. Nie mogę wysłać linku, ale dam namiar:

- wpiszcie w wyszukiwarce "socjologia", otwórzcie trzecią pozycje, w nazwie będzie >webpark<. Na stronie jest opracowanie wdsu. Część tematów się pokrywa.

OWOCNEJ NAUKI Smile
krzyha
PostWysłany: Sob 22:41, 19 Sty 2008    Temat postu:

ejjj jestescie wypasieni kochani slodziutkie moje misie cukieraski etc ale czemu nie uzgadnaicie co kto opracowywuje jakos w kupie tak zebym np ja sie dolaczyla do wspolpracy?czy moze t tak spontanicznie wrzucacie co macie?nie wiem ale ja kcem tyz okazac dobre serduszko wam ziomkom. ale co by nie bylo-i tak was kocham:*

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group